خبر فوری

پنجمین روز حملات شدید هوایی به حلب؛ یک بیمارستان دیگر تخریب شد

نظرها
پنجمین روز حملات شدید هوایی به حلب؛ یک بیمارستان دیگر تخریب شد
اندازه متن Aa Aa

حملات جنگنده های سوریه به مواضع مخالفان مسلح که شرق حلب را در کنترل خود دارند در پنج روز اخیر شدت کم سابقه ای به خود گرفته است. گزارش ها حاکی است تنها در حملات هوایی امروز شنبه حداقل ۲۷ نفر کشته شده اند.

فعالان می گویند یک بیمارستان دیگر در شرق شهر حلب در حمله هوایی روز جمعه تخریب شده است و دیگر قادر به ارائه خدمات نیست.

آمریکا بار دیگر این حملات را محکوم کرد. جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:«ادعا های معتبری از نهادهای جا افتاده دریافت کرده ایم که بر بمباران این بیمارستان دلالت دارد. اینها بیمارستان هستند جایی که مردم مداوا می شوند. و به راستی مهم نیست هواپیماهای کدام طرف بمب ها را رها می کند، که یا جنگنده های سوری و یا روسی یا هر دو هستند، واقعیت امر این است که این کار باید متوقف شود.»

گزارش ها حاکی است تمام بیمارستان های اصلی در شرق حلب تخریب شده و از کار افتاده اند و مردم از ترس جان خود به مراکز درمانی موجود و فعال مراجعه نمی کنند.

همزمان فعالان ویدئوهایی را منتشر کرده اند که در آن امدادگران داوطلب سوری کودکان را زنده از میان آوار ساختمان های فرو ریخته در شرق شهر حلب بیرون می آورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.