وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مصالحه ۲۵ میلیون دلاری دونالد ترامپ با شاکیان از «دانشگاه ترامپ»

 نظرها
مصالحه ۲۵ میلیون دلاری دونالد ترامپ با شاکیان از «دانشگاه ترامپ»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز جمعه با پرداخت ۲۵ میلیون دلار موفق به جلب رضایت شاکیان در سه فقره دعوی حقوقی علیه «دانشگاه ترامپ» شد.

«دانشگاه ترامپ» در شکایت های مطرح شده علیه این موسسه آموزشی به کلاهبرداری از ثبت نام کنندگان متهم شده بود. بنا به مفاد توافق حاصل شده، دونالد ترامپ ارتکاب هیچ گونه خطایی را در «دانشگاه ترامپ» نخواهد پذیرفت.

دنیل پتروچلی، وکیل اصلی دونالد ترامپ در این پرونده ها می گوید: «بخش مهمی از خواست ما برای مصالحه از آنجا نشات می گیرد که تصدیق شده است از طرف رئیس جمهور منتخب ترامپ و یا دانشگاه ترامپ خطایی سر نزده است و مسئولیتی متوجه آنها نیست. برای این پرونده هیچ کدام از طرفین به عنوان گناهکار و یا قربانی مشخص نشده اند.»

جیسون فورج، وکیل شاکیان نیز اظهار داشت: «هرکسی که در این موسسه آموزشی ثبت نام کرده و خواهان استرداد مبلغ پرداختی است، حداقل بیش از نیمی از پول خود و شاید حتی تمام آن را پس خواهد گرفت. در نتیجه ما بسیار از این نتیجه خرسندیم.»

دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود احتمال هرگونه مصالحه با شاکیان و پرداخت غرامت به آنها را رد کرده بود. اکنون با توافق به دست آمده، سه فقره دعوی حقوقی علیه «دانشگاه ترامپ» به دادگاه ارجاع داده نخواهد شد. جلسه دادرسی یکی از این شکایت ها قرار بود روز ۲۸ نوامبر (هشتم آذر) برگزار شود.