وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اولین زن در کابینه؛ انتخاب سفیر آینده آمریکا در سازمان ملل متحد از سوی دونالد ترامپ

 نظرها
اولین زن در کابینه؛ انتخاب سفیر آینده آمریکا در سازمان ملل متحد از سوی دونالد ترامپ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیکی هیلی، فرماندار کارولینای جنوبی از سوی دونالد ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد انتخاب شد.

در صورت تائید مجلس سنا، خانم هیلی اولین عضو زن کابینه رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهد بود. او که از خانواده مهاجر هندی است، از سال ۲۰۱۰ به مدت دو دوره فرماندار ایالت کارولینای جنوبی بوده است.

نیکی هیلی در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه برای نامزد ریاست جمهوری، حامی «مارکو روپیو» بود و پس از شکست او از «تد کروز» حمایت کرد.

فرماندار ۴۴ ساله کارولینای جنوبی تجربه چندانی در امور بین المللی ندارد و همین موضوع تائید او برای نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل توسط سنا را مشکل خواهد کرد.

او یکی از مخالفان توافق هسته ای با ایران بود و با تصویب قانونی، شرکتهای مستقر در ایالت کارولینای جنوبی را از سرمایه گذاری در زمینه های انرژی با ایران منع کرد.

با اینکه خانم هیلی مانند بسیاری از جمهوریخواهان به قوانین سرسختانه در زمینه مهاجرت باور دارد اما در زمان انتخابات، با نظر دونالد ترامپ در مورد منع موقت ورود مسلمانان مخالفت کرده بود.