خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری کنفرانس جهانی سازمانهای توسعه تجارت در مراکش

نظرها
برگزاری کنفرانس جهانی سازمانهای توسعه تجارت در مراکش
اندازه متن Aa Aa

یازدهمین دوره کنفرانس جهانی سازمانهای توسعه تجارت ۲۴ و ۲۵ نوامبر در مراکش برگزار شد. این کنفرانس هر دو سال یک بار برگزار می شود.

تقویت ارتباط بین صادرکنندگان با اقتصاد جهانی مهمترین موضوع این کنفرانس بوده است.

زهرا معافیری، مدیر مرکز توسعه صادرات مراکش گفت: «هدف اصلی این کنفرانس تقویت نقش نهادهای توسعه دهنده تجارت است. بدین ترتیب می توان صادرات و سرمایه گذاری در کشورها را گسترش داد، بویژه در آفریقا. زیرا آنها بعنوان رابطی بین دولتها و بخش خصوصی محسوب می شوند.»

۱۵۰ نماینده سازمانهای توسعه تجارت در سراسر دنیا در این کنفرانس شرکت کردند. تلاش شرکت کنندگان برروی باز کردن راه شرکتهای کوچک و متوسط برای ورود به بازار معطوف شده است.

آرانچا گونزالز، مدیر مرکز تجارت بین المللی گفت: «مرکز تجارت بین المللی مجموعه ای از کمک به شرکتهای کوچک و متوسط را از جمله تدارکات، توزیع، سیستمهای پرداخت پول پیشنهاد می کند. این موجب می شود این نوع شرکتها در کشورهای فقیر و منزوی با بازار بین المللی ارتباط برقرار کنند.»

دالین حسن، خبرنگار یورونیوز درباره این کنفرانس می گوید: «شرکت کنندگان به اهمیت مرحله گذار به سمت سیستمهای دیجیتال در صحنه تجارت بین الملل واقف هستند. اما چالش بزرگ امروز شامل سرعت بخشیدن به توسعه تجارت اینترنتی و آنلاین و تسهیل فعالیتهای شرکتهای کوچک و متوسط بویژه در قاره آفریقا است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.