وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آلکس تامسون، پیشتاز رقابت های قایقرانی وانده گلاب

 نظرها
آلکس تامسون، پیشتاز رقابت های قایقرانی وانده گلاب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آلکس تامسون در نبرد قایقرانان برای فتح رقابتهای «وانده گلاب» و در روز نوردهم، همچنان پیشتاز است. این قایقران ۴۲ساله بریتانیایی که سومین حضور خود در این رقابتهای دشوار را تجربه می کند پیش از آغاز مسابقه این دوره ادعا کرده بود اولین غیرفرانسوی ای خواهد شد که «وانده گلاب» را به نام خود ثبت کرده است.

تامسون بعد از زمان ۱۷ روز و ۲۲ ساعت و ۵۸ دقیقه (بعدازظهر پنجنشنبه بوقت محلی) موفق شد از دماغه امید نیک واقع در سواحل آفریقای جنوبی عبور کند که در این مسابقات یک رکورد جالب محسوب می شود.

با فاصله کمی از او آرمل لوکله اش فرانسوی در حال طی مسیر است و با فاصله ای بمراتب بیشتر سباستین ژوزه، در رده سوم قرار دارد.

در این رقابت ها که ۱۹روز پیش در «سبل دولون» فرانسه آغاز شده ملوانان با قایقهای بادبانی در چهار اقیانوس با یکدیگر رقابت می کنند و دور دنیا را طی کرده و به مبدا
اولیه باز می گردند.

دشواری این رقابت ها تنهایی ملوانان و عدم توقف آنهاست. در صورت توقف، شرکت کنندگان از دور رقابت ها حذف می شوند.

تاکنون چندین قایقران این رقابت دشوار را در نیمه راه رها کرده اند. مورگان لاگراویر با قایق «زعفران» آخرین قایقرانی بود که پنحشنبه از ادامه مسیر صرفنظر کرد تا تعداد حاضران در مسابقه به عدد ۲۵ کاهش پیدا کند.