خبر فوری
This content is not available in your region

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا در این هفته

euronews_icons_loading
منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا در این هفته
اندازه متن Aa Aa

شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مراکش، یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی خاورمیانه و شمال آفریقا با میزبانی فیلمهای منطقه ای و همچنین بین المللی در مراکش برگزار شد.

وبسایت رسمی جشنواره فیلم مراکش

برادران لومیر سینما را اختراع کردند ولی آنها آخرین حلقه در زنجیره طولانی ابداعات تصویر متحرک قرار دارند که از قرن نوزدهم شروع شده بود. از اولین چرخ دنده تا فناوری سه بعدی، تحول و تکامل ماشین سینما در سینماخانه پاریس یا «سینماتک فرانسه» در معرض دید است.

وبسایت رسمی سینماتک پاریس

«گالری بورگزه » (Galleria Borghese) در شهر رم طبیعت بیجان در آثار میکل آنجلو کاراواجو، استاد و نقاش رنسانس را عرضه می کند. این آثار با نگاهی به ریشه طبیعت بیجان در هنر نقاشی ایتالیا، تا فوریه ۲۰۱۷ در نمایش است.

وبسایت رسمی گالری بورگزه

«اکسپرسیونیسم انتزاعی»، یکی از مهمترین نمایشگاههای این فصل اروپا در آکادمی سطنتی هنر لندن تشکیل شده است. انفجاری از رنگها در آثار شناخته شده ترین نامهای معاصر از جکسون پولاک تا ویلیام د کونینگ و مارک روتکو تا ژانویه برقرار است.

وبسایت رسمی آکادمی سلطنتی هنر

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.