خبر فوری

رانش زمین در پی وقوع سیل در ایتالیا

 نظرها
رانش زمین در پی وقوع سیل در ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شمال و جنوب ایتالیا خسارت های شدیدی به برخی مناطق وارد کرده است. رانش زمین در شهر رتزو در منطقه لیگوریا در شمال ایتالیا، این شهر کوچک را غیر قابل سکونت کرده است. ساکنان این شهر تخلیه و به مناطق دیگر انتقال داده شده اند.

در شهر جنوا نیز بارش باران زندگی مردم را مختل کرده، مقامات این شهر نسبت به احتمال فروریختن برخی ساختمان ها هشدار داده اند و تا کنون نیروهای امدادی بیش از دویست نفر را از این شهر خارج کرده اند. بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و آب گرفتگی خیابان ها عملا کار امداد رسانی را کند کرده است.

بارش باران از روز پنجشنبه از غرب ایتالیا آغاز شد و به ویژه مناطق شمالی و جنوبی را فرا گرفت. سیل تا کنون موجب مرگ ۲ نفر شده است. همچنین دو تن از جمله یک ماهیگیر ۷۲ ساله ناپدید شده اند.

به گفته اتحادیه کشاورزان ایتالیا، در سال جاری میلادی حوادث غیر مترقبه ناشی از تغییرات اقلیمی بیش از ۱۴ میلیارد یورو به کشاورزی این کشور خسارت وارد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.