خبر فوری
This content is not available in your region

حمله هکرها به شبکه حمل و نقل سانفرانسیسکو

نظرها
حمله هکرها به شبکه حمل و نقل سانفرانسیسکو
اندازه متن Aa Aa

شبکه ترابری سانفرانسیسکو روز جمعه هدف حمله هکرها قرار گرفت. این حمله گرچه موجب اختلال در فعالیت سامانه کامپیوتری حمل و نقل شهری سانفرانسیسکو شد، اما حرکت قطارها به روال عادی در جریان بود و مسافران هم در روزهای جمعه و شنبه «رایگان» سفر کردند.

دراین هجوم مجازی، بیش از ۲۰۰۰ دستگاه هدف حمله قرار گرفته بود. هکرها خواستار دریافت یکصد بیت کوین، مبلغی برابر با ۶۶ هزار یورو شده و به مقامهای مسئول یک روز فرصت مذاکره و چانه زنی داده بودند.

طی این دو روز روی نمایشگر کامپیوترهای شبکه حمل و نقل شهری تنها پیامی مربوط به هکرها دیده می شد: «شما هک شده اید. تمام اطلاعات رمزگذاری شده اند. برای دریافت کلید رمز با (cryptom27@yandex.com)ID:681 تماس بگیرید.» یاندکس ظاهرا یک شرکت روسی است که خدمات و تجهیزاتی در زمینه شبکه های اجتماعی و ایمیل ارائه می دهد.

اختلال در فعالیت شبکه حمل و نقل شهری سانفرانسیسکو روز یکشنبه رفع شد. به گفته مسئولان، سامانه امنیتی شبکه حمل و نقل شهری و اطلاعات شخصی مشتریان، از حمله هکرها در امان مانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.