وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرانسوا فیون برنده انتخابات مقدماتی راست های فرانسه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری

 نظرها
فرانسوا فیون برنده انتخابات مقدماتی راست های فرانسه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا فیون در انتخابات مقدماتی جناح راست میانه فرانسه با کسب ۶۶.۵ درصد آرا به پیروزی بزرگی دست یافت و نامزد این جناح برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری بهار آینده شد. رقیب میانه روتر او آلن ژوپه با ۳۳.۵ درصد آرا عملا چاره ای جز حمایت از این نامزد لیبرال در حوزه اقتصاد و محافظه کار در حوزه اجتماعی را ندارد.

دو تن از شهروندان فرانسوی درباره این نامزد چنین می گویند: «او نماینده جناح راستی کاملا کلاسیک و البته مدرن است. نماینده راستی که می توان در اروپا نزد چهرهایی نظیر کامرون پیدا کرد و از این نظر جالب توجه است.» «باید منتظر رقابتهای انتخاباتی بود. او قادر است کارزارش را به خوبی پیش ببرد و همه چیز منوط به نحوه عملکرد او است.» و به نظر شهروند دیگری «انتخابات مقدمانی جناح چپ پیچیده و دشوارتر خواهد بود. باید ببینیم چطور پیش خواهد رفت.»

هم اکنون تمام توجه ها در فرانسه به جناح چپ و تصمیم گیری فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری دوخته شده است. آیا او می خواهد برای یک دوره دیگر رئیس جمهور شود، یا به هم حزبی هایش در انتخابات مقدماتی چپ ها میدان می دهد؟