خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری کارمند اسلامگرای سازمان اطلاعات آلمان مظنون به جاسوسی

نظرها
euronews_icons_loading
دستگیری کارمند اسلامگرای سازمان اطلاعات آلمان مظنون به جاسوسی
اندازه متن Aa Aa

به نوشتۀ هفته نامۀ اشپیگل، یک اسلامگرای ۵۱ ساله که توانسته بود به سازمان اطلاعات داخلی آلمان نفوذ کند و در این نهاد امنیتی مشغول بکار شود، توسط پلیس دستگیر شده است.

گفته می شود این مرد که ملیت وی آلمانی گزارش شده است، اطلاعات محرمانه در مورد سازوکار امنیتی مقر سازمان اطلاعات آلمان در شهر کلن را از طریق اینترنت به افراد ناشناس ارائه داده و در حال آماده سازی مقدمات یک بمبگذاری در مقر سازمان اطلاعات این کشور بوده است.

به گفتۀ این رسانه های آلمانی، این مرد در اعتراف اولیه به پلیس گفته است که قصد داشته این بمبگذاری را «به نام خدا» صورت دهد.

پلیس می گوید وی که از یک کافی نت تماس های مجازی خود را برقرار می کرده، پروفایل های مختلفی داشته و اطلاعاتی را که بدست می آورده، از طریق یک صفحۀ تبادل نظر به فرد ناشناسی انتقال می داده است.

این مرد که هویت وی فاش نشده، پیش از این کارمند یک بانک بوده و از ماه آوریل گذشته بعنوان مسئول برای زیر نظر گرفتن تحرکات اسلامگرایانه در آلمان در سازمان اطلاعات این کشور مشغول به کار شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.