خبر فوری

انتخابات اتریش، راست افراطی در یک قدمی کسب قدرت

 نظرها
انتخابات اتریش، راست افراطی در یک قدمی کسب قدرت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز یکشنبه چهاردهم آذر دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در اتریش مجدداً برگزار می شود.

نوربرت هوفر نامزد حزب راست افراطی و الکساندر فان در بلن نامزد مستقل و مورد حمایت سبزها با لغو نتایج قبلی دوباره در برابر هم قرار می گیرند.

نتایج دور قبلی انتخابات که در تاریخ ۲۲ ماه مه انجام شد به دلیل اعتراض آقای هوفر که با اختلاف کمی به رقیب خود باخته بود، پس از رسیدگی دادگاه عالی اتریش باطل اعلام شد

انتخاب روز یکشنبه مردم اتریش انتخابی تعیین کنده برای آینده این کشور است. الکساندر فان در بلن می گوید: «این انتخابات تنها به دو نفر نامزد بر نمی گردد، به این سوال هم مربوط می شود که کشور به کدام سمت خواهد رفت.»

تبلیغات نوربرت هوفر پیرامون موضوع عامه پسندانه پناهندگان دور می زند و شعار توقف مهاجرت می دهد. سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر پناهجو از خاور میانه، آفریقا و آسیا به این کشور آمده اند.

نوع نگرش به اتحادیه اروپا و رابطه با کشورهای اروپایی موضوع مطرح در این کارزار تبلیغاتی بود. نوربرت هوفر امروز در مقابل نگرانی از خروج اتریش در صورت انتخاب وی گفت: «بسیاری از رسانه ها از من می پرسند آیا اتریش از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد؟ نه، وظیفه اتریش بعنوان کشوری که در میانه اروپا واقع شده توسعه اتحاد اروپا ست.»

روز یکشنبه ۴دسامبر سرانجام مشخص خواهد شد که مردم اتریش بین یک راستگرای افراطی و رهبر سابق سبزها کدام را ترجیح می دهند.

آقای هوفر درصورت انتخاب، اولین رییس جمهوری منتخب راست افراطی در میان کشورهای اروپایی خواهد بود. ازاین رو اروپاییان که شاهد رشد بیسابقه راست افراطی هستند کنجکاوانه به نتایج این انتخابات چشم دوخته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.