خبر فوری
This content is not available in your region

لاوروف: راههای منتهی به شرق حلب برای کمک رسانی امن است

نظرها
لاوروف: راههای منتهی به شرق حلب برای کمک رسانی امن است
اندازه متن Aa Aa

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست موسوم به «مدیترانه ۲۰۱۶» روز جمعه در رم، پایتخت ایتالیا، با همتای روس خود پیرامون بحران سوریه و خصوصا پایان دادن به اختلافات دیپلماتیک و سیاسی بر سر سرنوشت شهر حلب دیدار و گفتگو کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار با بیان این که اکنون راه های منتهی به شرق شهر حلب برای کمک رسانی بشردوستانه امن است گفت که این موضوع به اطلاع سازمان ملل متحد رسانده شده و با انجام توافق با دولت سوریه کمک رسانی به محلات شرق حلب امکان پذیر است.

ارتش سوریه به مدد پشتیبابی و حمایت روسیه در چند روز اخیر بیش از یک سوم از محلات شرقی شهر حلب را از کنترل مخالفان مسلح خارج کرده است.

جان کری در رم همچنین گفت که رایزنی در مورد حل بحران سوریه که یک ضرورت است به آغاز به کار دولت جدید آمریکا موکول نشده است.

آنچه علاوه بر عواملی داخلی سوریه باعث طولاتی تر شدن جنگ داخلی خانمانسوز در این کشور شده تضاد منافع قدرت های منطقه ای و جهانی و حمایت آنان از طرفین درگیر در جنگ داخلی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.