وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تائید مرگ ۹ تن در آتش سوزی شهر اوکلند کالیفرنیا

 نظرها
تائید مرگ ۹ تن در آتش سوزی شهر اوکلند کالیفرنیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا مرگ ۹ تن را در آتش سوزی یک انبار تائید کرده و انتظار دارند که شمار جان باختگان تا ۴۰ قربانی افزایش یابد.

دلیل این شمار قربانی، مشکل خروج از ساختمان هنگام وقوع حریق عنوان شده است. از این ساختمان همچنین به عنوان استودیوی هنری هم استفاده می شده است.

یکی از شهروندان می گوید: «امیدوارم که این بیدار باشی برای اوکلند باشد تا موضوع ایمنی در برابر حریق جدی گرفته شود. توجه زیادی به ساختمان های جدیدتر در مرکز شهر می شود ولی در شرق اوکلند هم مالکان و مقامات شهری بی توجهی زیادی می کنند. آنها برای تشویق به توسعه، مسوولانه کار زیادی انجام نمی دهند.»

دلیل وقوع این حریق هنوز روشن نیست. نخستین شعله های آتش حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ جمعه شب به وقت محلی، در این ساختمان دو طبقه دیده شد. به گفته امدادگران بیش از ۵۰ تن در زمان وقوع حریق، داخل ساختمان بوده اند. پلیس برای شناسایی قربانیان احتمالی، از بستگان افراد مفقود شده درخواست ارایه اطلاعات و عکس کرده است.