خبر فوری

نگرانی ایتالیایی ها از آینده کشورشان پس از همه پرسی

 نظرها
نگرانی ایتالیایی ها از آینده کشورشان پس از همه پرسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رای منفی مردم ایتالیا به اصلاح قانون اساسی این کشور اگر چه برای مخالفان این اصلاحات رضایت بخش بوده اما نگرانی ایتالیایی ها نسبت به آینده کشورشان را کاهش نداده است.

با کناره گیری ماتئو رنزی از سمتش به عنوان نخست وزیر ایتالیا احتمال روی کارآمدن فردی از حزب راست افراطی لیگ شمال و یا جنبش پنج ستاره افزایش یافته است.

یکی از شهروندان رم می گوید: «به عقیده من هیچ چیزی مشخص و واضح نیست، مثل آنچه در آمریکا رخ داد و همه فکر می کردند با روی آمدن ترامپ همه چیز به سمت بدتر شدن پیش می رود اما اینطور نشد و چیزی تغییر نکرد و اینجا هم همین اتفاق رخ داده است.»

دیگری نیز می گوید: «رای من نه بود. باید دید که شرایط چگونه پیش خواهد رفت. شرایط به نظر پیچیده است و هیچ جایگزینی از نقطه نظر سیاسی در حال حاضر نمی بینم. نمی دانم چه سناریویی در انتظار ما است. خیلی مطمئن نیستم اما چشم انداز روشنی وجود دارد.»

بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از شمارش آرای همه پرسی در ایتالیا، ۶۰ در صد از مردم این کشور به اصلاحات نه گفته و ۴۰ درصد نیز موافق اصلاح قانون اساسی کشورشان هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.