خبر فوری
This content is not available in your region

پیشروی نیروهای دولتی سوریه برای بازپس گیری فرودگاه حلب

نظرها
پیشروی نیروهای دولتی سوریه برای بازپس گیری فرودگاه حلب
اندازه متن Aa Aa

نیروهای دولتی و طرفدار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خود را برای بازپس گیری فرودگاه شهر حلب از گروههای مسلح ضد دولتی آماده می کنند. این فرودگاه از سال گذشته به تصرف گروههای مسلح مخالف دولت در آمده است.

به گفتۀ تلویزیون دولتی سوریه، جادۀ منتهی به این فرودگاه آزاد شده است.

همزمان، خانواده های زیادی که در طول درگیری ها از این مناطق گریخته بودند، بعد از برقراری آرامش نسبی به خانه های خود بازمی گردند.

ساختمان های بسیاری در نتیجۀ بمباران های هفته های اخیر تخریب شده و مقامات شهر حلب می گویند برای تامین شرایط لازم برای عادی سازی زندگی از تمام امکانات موجود بهره می برند.

نیروهای دولتی طی هفته های اخیر توانسته اند مناطق مختلفی مانند صخور و مساکن هنانو را در اختیار خود بگیرند و این حملات که با پشتیبانی جنگنده های روسی صورت می گیرد در دیگر مناطق شرق حلب مانند کفرنبیل ادامه دارد.

این حملات موجب عقب نشینی گروههای مسلح مخالف دولت که از پشتیبانی آمریکا برخوردارند در این مناطق شده است.

به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوری، این بمباران شرق حلب توسط نیروهای دولتی و حملات گروههای مسلح مخالف دولت به بخش های تحت کنترل ارتش سوریه تعدادی زیادی قربانی از میان غیرنظامیان برجای گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.