خبر فوری
This content is not available in your region

میشل بارنیه: مذاکرات برکسیت کمتر از ۱۸ ماه زمان می برد

نظرها
میشل بارنیه: مذاکرات برکسیت کمتر از ۱۸ ماه زمان می برد
اندازه متن Aa Aa

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا درباره برکسیت در نخستین نشست خبری خود تاکید کرد که مذاکرات درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کمتر از ۱۸ ماه زمان خواهد برد.

وی همچنین تاکید کرد که یک گروه ۳۰ نفر از طرف اتحادیه اروپا تعیین شده تا مذاکرات را در همه سطوح اداره کنند اما در نهایت همه چیز به زمان اجرای ماده ۵۰ معاهده لیسبون بستگی دارد.

آقای بارنیه افزود: «همزمان با دوره ای که مذاکرات در حال انجام است، بریتانیا باید با اجرای ماده ۵۰ معاهده لیسبون تا ماه مه سال ۲۰۱۷ همانطور که نخست وزیر این کشور وعده داده، شورا را مطلع کند و تنها چند هفته پس از آن مذاکرات آغاز می شود و یک توافق نهایی تا اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی به دست خواهد آمد.»

همزمان با بررسی تقاضای دولت بریتانیا در مورد در اختیار گرفتن قدرت برای خروج از اتحادیه اروپا، گروهی از موافقان و مخالفان در مقابل دادگاه عالی تظاهرات کردند.

بر اساس رای پیشین دادگاه، آغاز روند خروج بریتانیا نیازمند مصوبه پارلمان است، اما دولت با اشاره به نتیجه همه پرسی معتقد است که باید بتواند بدون نیاز به رای پارلمان روند خروج را آغاز کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.