خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه پیشروی نیروهای دولتی سوریه در شرق حلب

نظرها
ادامه پیشروی نیروهای دولتی سوریه در شرق حلب
اندازه متن Aa Aa

نبرد شدید میان نیروهای وابسته به دولت سوریه و مخالفان مسلح در شرق حلب ادامه دارد و نیروهای دولتی در آستانه تصرف یک از نواحی استراتژیک این شهر هستند.

طی هفته گذشته نزدیک به دو سوم مناطقی که در تصرف مخالفان مسلح بوده پس گرفته شده و با ادامه پیشروی نیروهای وابسته به بشار اسد در نواحی مسکونی «الشهر» مقر اصلی گروه مسلح موسوم به «فاستقم کما امرت»، نزدیک به ۷۰ درصد این مناطق از کنترل مخالفان خارج خواهد شد. این نواحی از چهار سال پیش به این سو در تصرف مخالفان بوده است.

یک روز پس از ناکامی شورای امنیت سازمان ملل در صدور قطعنامه برای برقراری آتش بس هفت روزه در حلب، دولت سوریه می گوید تا زمان تخلیه شرق حلب از مخالفان مسلح، هر گونه گفت و گو درباره آتش بس در حلب را رد خواهد کرد.

قطعنامه مذکور با هدف توقف درگیری های خونین میان نیروهای دولتی و گروه های مسلح (بجز داعش و گروه فتح شام) و در راستای کمک رسانی به غیرنظامیان تنطیم شده بود. با وجود موافقت یازده کشور، این قطعنامه توسط چین و روسیه وتو شد.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.