وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کنترل کامل بخش تاریخی شهر حلب به دست ارتش سوریه افتاد

 نظرها
کنترل کامل بخش تاریخی شهر حلب به دست ارتش سوریه افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروه ناظران حقوق بشر در سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش سوریه کنترل آخرین منطقه تحت اختیار شورشیان در بخش تاریخی شرق شهر حلب را به دست گرفته است.

ارتش سوریه و نیروهای حامی بشار اسد در دو هفته اخیر، دو سوم از مناطق شرقی حلب را از کنترل شورشیان خارج کرده است.

در روزهای گذشته گزارش هایی مبنی بر تلاش ایالات متحده و روسیه برای متقاعد کردن گروه های مخالف دولت به تسلیم و تخلیه شهر منتشر شده بود.

با وجود پاسخ روز سه شنبه شورشیان مخالف دولت سوریه مبنی بر رد این گزارش و اعلام این موضوع که هرگز از حلب عقب نشینی نخواهند کرد؛ روز چهارشنبه آنها درخواست آتش بس پنج روزه در حلب را برای مذاکره در مورد آینده شهر و دریافت کمکهای بشردوستانه اعلام کردند.

ارتش و نیروهای ائتلاف از روز سه شنبه پیشروی به سمت بخش قدیمی حلب را آغاز کردند. به گزارش گروه دیده بان حقوق بشر سوریه، این پیشروی که با پشتیبانی حمله هوایی سنگین نیروهای ائتلاف صورت گرفت، باعث عقب نشینی گروه های مخالف دولت از بخش های قدیمی و اطراف مسجد جامع شهر شد.

یک منبع نظامی ارتش سوریه نیز ورود نیروهای ارتش به بخش قدیمی حلب را تائید کرده است. کنترل کامل این بخش از حلب که از چهار سال پیش به تصرف گروه های شورشی مسلح درآمده بود، مهم ترین پیروزی نیروهای ارتش سوریه و حامیان دولت در جنگ داخلی پنج ساله سوریه محسوب می شود.