خبر فوری
This content is not available in your region

کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند

نظرها
euronews_icons_loading
کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند
اندازه متن Aa Aa

کشورهای اروپایی از پانزدهم ماه مارس سال آینده میلادی می توانند پناهجویان را با استناد به قانون دوبلین به یونان مسترد کنند. یونان در ۵ سال گذشته از اجرای این قانون معاف بوده است.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی در این زمینه گفت: «متقاضیان پناهندگی باید متوجه شوند که با تصمیم شخصی خود نمی توانند به کشور دیگری بروند. در صورت انجام این کار به کشور نخست مسترد می شوند. اسکان مجدد افراد راهی است برای رسیدن به امنیت و باید بدون خطر انجام گیرد.»

بر اساس توافق کشورهای اروپایی قرار است تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به دیگر کشورها فرستاده شوند.

آقای آوراموپولوس درباره افرادی که قانون استرداد شاملشان نمی شود گفت: «موارد خاصی هم وجود دارد. مثلا پناهجویان آسیب پذیر و افراد زیر سن قانونی بدون همراه، به یونان فرستاده نمی شوند.»

بر اساس قانون دوبلین، پناهجویان موظف هستند که درخواست پناهندگی خود را در نخستین کشوری که وارد خاک آن می شوند، ارائه کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.