خبر فوری

پیروزی رهبر اپوزیسیون غنا در انتخابات ریاست جمهوری

 نظرها
پیروزی رهبر اپوزیسیون غنا در انتخابات ریاست جمهوری
اندازه متن Aa Aa

نانا اکوفو ادو، رهبر اپوزیسیون غنا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد. او در این انتخابات با رییس جمهوری فعلی غنا رقابت می کرد.

به گفته کمیسیون انتخابات غنا ده میلیون و هفتصد هزار نفر در انتخابات شرکت کرده اند و آقای اکوفو ادو ۵۳.۳ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

آقای آفاکو آدو ۷۲ ساله بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ میلادی وزیر خارجه و دادستان کل غنا بود. او پیش از این نیز دو بار نامزد ریاست جمهوری شد اما با اختلاف اندکی شکست خورد.

جان ماهاما، رییس جمهوری غنا و نامزد ناکام این انتخابات روز جمعه پس از اعلام نتایج گفت: «پیروزی رییس جمهور منتخب را تبریک می گویم و می خواهم به مردم غنا اطمینان بدهم که به دموکراسی در کشورمان پایبندم. ما برای انتقال آرام و مسالمت آمیز دولت با هم همکاری خواهیم کرد.»

آقای ماهاما در سال ۲۰۱۲ به ریاست جمهوری غنا رسید و محبوبیت بالایی داشت. با این وجود کاهش رشد اقتصادی و رسوایی های مالی در دولت موجب شکست او در انتخابات اخیر

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.