خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر جدید ایتالیا اعضای کابینه اش را معرفی کرد

نظرها
euronews_icons_loading
نخست وزیر جدید ایتالیا اعضای کابینه اش را معرفی کرد
اندازه متن Aa Aa

پائولو جنتلونی، نخست وزیر جدید ایتالیا روز دوشنبه طی مراسمی اعضای کابینه اش را معرفی کرد؛ کابینه ای کمابیش با آرایشی شبیه به کابینه نخست وزیر مستعفی ماتئو رنتزی؛ چرا که بیشتر اعضای آن در پست های شان ابقا شده اند و این بدان معناست که جنتلونی، وزیر خارجه دولت رنتزی، راه سلفش را ادامه می دهد.

نخست وزیر جدید با اشاره به اینکه دولتش با چالش های داخلی و بین المللی روبروست گفت: «من نمی خواهم مشکلات سیاسی را که پس از اعلام نتایج همه پرسی و بروز بحران در دولت پیش آمده پنهان کنم. اینها مشکلاتی هستند که باید آنها را رفع کنیم. دولت به فوریت با تمام توان کارش را از سر می گیرد و بر مشکلات کشور متمرکز می شود.»

در دولت جدید پیر کارلو پادوان وزیر اقتصاد خواهد بود و آنجلینو آلفانو که وزیر کشور دولت پیشین بود به جای خود پائولو جنتلونی تصدی وزارت خارجه را برعهده دارد. وزیران دفاع، صنعت و دادگستری تغییر نکرده اند.

شصت و چهارمین دولت ایتالیا طی هفتاد سال گذشته پس از کسب رای اعتماد پارلمان کارش را شروع خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.