وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اخبار از بروکسل؛ نادیا مراد و لامیا آجی بشار جایزۀ ساخاروف را دریافت می کنند

 نظرها
اخبار از بروکسل؛ نادیا مراد و لامیا آجی بشار جایزۀ ساخاروف را دریافت می کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نادیا مراد و لامیا آجی بشار جایزۀ ساخاروف را دریافت می کنند

نادیا مراد و لامیا آجی بشار که قربانی بردگی جنسی بوده اند توانستند خود را از چنگال داعش نجات بدهند.

آنها از بزرگترین جنایات اخیر جان سالم بدر برده اند و حالا زندگی شان را وقف دفاع از جامعۀ ایزدی و زنانی کرده اند که تحت شکنجۀ جهادگران قرار دارند.

این دو زن ایزدی به استراسبورگ آمده اند تا جایزۀ ساخاروف رو در مراسمی در پارلمان اروپا دریافت کنند، جایزه ای که همه ساله برای دفاع از حقوق بشر داده می شود.

دادگاه تجدید نظر افشاکنندگان لوکس لیکس آغاز شد

در ماه ژوئن، آنتوآن دلتور و رافائل آله، دو نفر از کارمندان قدیمی شرکت «پرایس واتر هاوس» به دلیل انتشار اطلاعاتی که به لوکس لیکس مشهور شده است، به زندان محکوم شدند.

این دو با کمک ادوارد پرن، روزنامه نگار اطلاعات محرمانه ای را از توافق پنهانی میان لوکزامبورگ و شرکت های چندملیتی برای کاهش مالیات آنها به کمتر از یک درصد فاش کردند.

دادگاه تجدید نظر این دو آغاز شده و اینبار آنها می توانند به روی حمایت افراد زیادی حساب کنند.

  • اتحادیۀ اروپا از توافق صلح کلمبیا و فارک حمایت می کند*

پس از امضای توافق تاریخی صلح میان دولت کلمبیا و فارک که به پنجاه سال جنگ داخلی در این کشور پایان داد، خوآن مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری این کشور توافق دیگری را با اتحادیۀ اروپا به امضا رسانید.

بیست و هشت کشور این اتحادیه تعهد کرده اند که با یک کمک ۶۰۰ میلیون یورویی به صورت وام و کمک های بلاعوض، از این توافق صلح حمایت کنند.