خبر فوری

نورپردازی خیال انگیز کریسمس در «کیو گاردنز» لندن

نورپردازی خیال انگیز کریسمس در «کیو گاردنز» لندن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بمناسبت روزهای کریسمس، تعطیلات سال نو میلادی «کیو گاردنز»، مجموعه باغ گل و گیاهشناسی لندن به جنگلی افسانه ای و سحرآمیز تبدیل شده است. با نصب شصت هزار لامپ و نورپردازی همراه با موسیقی گروه کر، شبهای سرد زمستانی در این باغ گیاهشناسی قدیمی به رویایی خیال انگیز بی شباهت نیست.

ساندرا بوتلر، مدیر بازاریابی کیو گاردنز می گوید: «ایده اولیه ما ایجاد فضایی مناسب کریسمس و فصل تعطیلات در اینجا بود، زیرا مردم در این فصل سال برای تماشا به باغ گل نمی آیند. ما معمولا در زمستان تعطیل هستیم. تصمیم گرفتیم باغ را به محل گردش های پیش از کریسمس تبدیل کنیم و مردم را جذب کرده و زیبایی باغ را در شب نشان دهیم.»

این نورپردازی به نام «بلوم» کار گروهی از هنرمندان بین المللی است و مجموعه آن از دور مانند باغ گلهای غریب و نادر به نظر می رسد، گلها زیر نور بنفش و سبز درختان بی برگ می رقصند، درختانی که عمر بعضی از درختان به ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال می رسد نورپردازی شده اند و هر کدام داستانی دارند.

نورپردازی «کیو گاردنز» لندن در طول کریسمس و تا اولین روزهای پس از سال نومیلادی برپا خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.