خبر فوری

اسکی آلپاین: درخشش اسکی بازان نروژی در سوپر جی ایتالیا

 نظرها
اسکی آلپاین: درخشش اسکی بازان نروژی در سوپر جی ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ورزشکاران نروژی در وال گاردنای ایتالیا نیز پر فروغ ظاهر شدند و دو عنوان نخست و دومی مسابقات اسکی سوپر جی مردان را از آن خود کردند.

کیِتیل یانسرود، اسکی باز ۳۱ ساله نروژی که پس از فتح دو مسابقه سرعت و سوپر جی در وال دیزر فرانسه در این ماده بی رقیب نشان داده بود در ایتالیا نیز با شش دهم ثانیه اختلاف نسبت به الکساندر کیلد آموت، هموطنش مکان نخست را از آن خود کرد.

این هفدهمین پیروزی یانسرود در مسابقات اسکی بود که جایگاهش را در صدر جدول ماده سوپر جی تثبیت کرد. رقبای اصلی یانسرود در این ماده در وال گاردنا توفیقی بدست نیاوردند. اسویندال، هموطنش مسابقه را به پایان نبرد و دومینیک پاریس، اسکی باز ایتالیایی هشتم شد.

الکساندر کیلد آموت که در این ماده مکان دوم را از آن خود کرد در جدول کلی رقابت های سوپر جی پس از دومینیک پاریس ایتالیایی، در جایگاه سوم قرار گرفته است.

در قسمت زنان، ایلکا اشتوهتس اسلونیایی که در آغاز فصل خود را به عنوان پدیده معرفی کرده بود موفق شد مسابقه اسکی ترکیبی در وال دیزر فرانسه را فتح کند. او به تریب با ۱۲ و ۱۶ صدم ثانیه اختلاف نسبت به میشل گیزین سوئیسی و سوفیا گوجای ایتالیایی بر سکوی نخست این مسابقه ایستاد. این سومین پیروزی اشتوهتس در مسابقات جام جهانی اسکی است. او پیش از این قهرمانی در دو مسابقه اسکی سرعت در لیک لوئیز را به نام خود ثبت کرده بود.

گوجای ایتالیایی که در این مسابقه سوم شد برای چهارمین بار در این فصل قرار گرفتن بر روی سکو در چهار ماده مختلف را تجربه کرد تا پس از میکائیلا شیفرین آمریکایی در مکان دوم جدول کلی مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین زنان قرار گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.