وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«میموساس» فیلمی عارفانه ساخته الیور لاچه

«میموساس» فیلمی عارفانه ساخته الیور لاچه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برنامه سینمای دیگر این هفته به فیلم «میموساس» (Mimosas) ساخته الیور لاچه، کارگردان فرانسوی – اسپانیایی اختصاص دارد. فیلم که در کوهستان مرکش فیلمبرداری شده است به تازگی در جشنواره فیلم مراکش اکران شد.

فیلم داستان سفر کاروان همراه یک شیخ رو به مرگ در کوههای اطلس را به تصویر می کشد که برای خاکسپاری به شهری باستانی در حرکت است. شیخ در میانه راه می میمرد، بعضی از همراهان کاروان را ترک می کنند و بر می گردند ولی دو راهنما تصمیم می گیرند جنازه را به مقصد یا آرامگاه نهایی برسانند.

«میموساس» چیزی بین فیلم جاده ای و وسترن است اما سبک ویژه خود را دارد، سبکی که از سفر کارگردان در مراکش و سیر عمیق او در صوفیگری الهام گرفته است. سینماتوگرافی نفس گیر مائرو هرس، فیلمبردار چشم انداز آفتاب سوخته و وحشی کوههای اطلس را به تمامی نشان می دهد. بازی هنرپیشه های غیر حرفه ای به ویژه شکیب بن عمر عمیق و جاندار است.

«میموساس» مخاطب را به سفری ناهموار و گاه پیچ و خم دار در خطوط کوهستان اطلس می برد، با این حال گردشی شاعرانه و وسوسه انگیز است و بیننده را بدون شک به جایی می برد که تا به حال نرفته است.