خبر فوری

توافق تازه برای تخلیه مناطق تحت کنترل مخالفان دولت سوریه در شرق حلب

 نظرها
توافق تازه برای تخلیه مناطق تحت کنترل مخالفان دولت سوریه در شرق حلب
اندازه متن Aa Aa

دولت سوریه می گوید توافق بر سر ادامه خروج مخالفان مسلح و غیرنظامیان از شرق حلب همزمان با تخلیه دو شهرک و دو روستای دیگر حاصل شده است. مخالفان مسلح نیز این خبر را تایید کرده اند.

توافق جدید شامل خروج زخمی ها به همراه خانواده هایشان از کفریا و فوعه، روستاهای تحت محاصره مخالفان مسلح در استان ادلب و مضایا و زبدانی شهرک های تحت محاصره نیروهای دولتی در حومه دمشق می شود. تخلیه زخمی ها و خانواده هایشان از این روستاها و شهرک ها ساعاتی پس از توافق اخیر صورت می گیرد.

این توافق روز شنبه یک روز پس از تعلیق تخلیه شرق حلب در دومین روز آن، حاصل می شود. پیشتر نیروهای ایرانی وابسته به دولت سوریه خروج مخالفان مسلح و غیرنظامیان از حلب را مشروط به تخلیه دو روستای شیعه نشین کفریا و فوعه کرده بودند. گفته می شود نیروهای وابسته به دولت ایران و حزب الله لبنان روز جمعه با بستن راه بر غیرنظامیان مانع از خروج آنها از شرق حلب شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.