خبر فوری
This content is not available in your region

کاندیداهای جناح چپ فرانسه برای شرکت در انتخابات مقدماتی آماده می شوند

نظرها
کاندیداهای جناح چپ فرانسه برای شرکت در انتخابات مقدماتی آماده می شوند
اندازه متن Aa Aa

هفت کاندیدای جناح چپ فرانسه برای شرکت در انتخابات مقدماتی درون حزبی و تعیین کاندیدای نهایی این جناح در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ میلادی آماده می شوند.

این انتخابات قرار است، روزهای ۲۲ و ۲۹ ژانویه برگزار شود. در میان شرکت کنندگان درانتخابات درون حزبی، آرنود مونتبورگ Arnaud Montebourg و بنوا هامون Benoit Hamont ، وزرای سابق اقتصاد و آموزش دولت فرانسوا اولاند بوده اند که در مخالفت با سیاستهای وی از سمتهایشان استعفا کردند.

سیلویا پینل Sylvia Pinel از حزب رادیکال چپ فرانسه و وزیر سابق مسکن تنها نامزد زن حاضر در این رقابت است.

با کناه گیری فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه از حضور در رقابت های انتخاباتی، مانوئل والس به عنوان کاندیدای سوسیالیست در انتخابات مقدماتی حضور خواهد داشت.

امانوئل ماکرون، وزیر سابق اقتصاد دولت فرانسوا اولاند اعلام کرده که در انتخابات مقدماتی جناح چپ حضور نخواهد یافت. وی که پیشتر از نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خبر داد، گفته که به عنوان یک نامزد مستقل وارد میدان خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.