خبر فوری
This content is not available in your region

صدها نفر از معترضان خیابانی در ونزوئلا دستگیر شده اند

نظرها
صدها نفر از معترضان خیابانی در ونزوئلا دستگیر شده اند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

بحران اقتصادی در ونزوئلا و تصمیم دولت برای حذف اسکناس های ۱۰۰ بولیواری از گردش مالی در این کشور بر اعتراضات خیابانی افزوده است. روز یکشنبه و بنا به اعلام دولت ونزوئلا بیش از ۳۰۰ نفر در جریان اعتراضات خیابانی دستگیر شده اند.

این در حالیست که پلیس مرزی کلمبیا نیز روز یکشنبه مانع ورود صدها نفر از مردم ونزوئلا به این کشور شده است. این افراد تلاش داشتند برای تهیۀ مواد غذایی بطور غیرقانونی در منطقۀ تاچیرا در غرب ونزوئلا وارد کلمبیا شوند.

طی هفته های اخیر روابط میان دو کشور به تیرگی گراییده و به دستور دولت ونزوئلا، مرزهای این کشور با کلمبیا بسته شده است.

پس از آنکه نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از تصمیم خود برای ابطال اسکناس های ۱۰۰ بولیواری در این کشور خبر داد، بحران اقتصادی در این کشور ابعاد گسترده تری یافته است.

رئیس جمهوری ونزوئلا که تا روز دوم ژانویه تاریخ ابطال این اسکناس ها را تمدید کرده، مخالفان خود را به خرابکاری و تلاش برای وارد کردن اسکناس های ۱۰۰ بولیواری از مرز کلمبیا به منظور از کار انداختن بانک های این کشور متهم کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.