خبر فوری

مظنون پاکستانی حمله برلین آزاد شد

نظرها
مظنون پاکستانی حمله برلین آزاد شد
اندازه متن Aa Aa

گروه داعش مسئولیت حمله به برلین را برعهده گرفت. این گروه در خبرگزاری رسمی خود، اعماق، راننده این کامیون را سرباز دولت اسلامی خواند.

این در حالی است که پلیس برلین مظنون پاکستانی این حمله را بدلیل عدم در دست داشتن شواهد لازم آزاد کرد.

رییس پلیس برلین ساعتی پیش در کنفرانس خبری روز سه شنبه، یکروز پس از حمله برلین اعلام کرده بود که هنوز نمی توان تایید کرد مظنون اصلی حمله به بازارچه کریسمس فرد بازداشت شده باشد.

کلاوس کانت رئیس پلیس برلین به خبرنگاران گفت: «امکان دارد که عامل اصلی حمله از چنگ نیروهای پلیس گریخته باشد و این موضوع عامل نگرانی شهروندان خواهد بود اما ساکنان شهر کاملا باید در این روزها محتاط باشند.»

فردی که در بازداشت پلیس برلین قرار داشت یک پناهنده ۲۳ ساله پاکستانی بود که سال گذشته وارد آلمان شده است. حتی صدراعظم آلمان هم در سخنان صبح سه شنبه اعلام کرد که راننده کامیون عامل حمله به بازارچه کریسمس یکی از پناهندگان خارجی است.

همزمان ماموران امنیتی آزمایش دی ان ای افراد حاضر در محله وقوع این حمله را بررسی می کنند. شهردار برلین هم سه شنبه از تمام شهروندانی که ویدئو و یا تصاویری از این حمله در اختیار دارند خواسته است تا با پلیس و شهرداری تماس بگیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.