خبر فوری
This content is not available in your region

ایران و عراق رزمایش مشترک برگزار کردند

نظرها
ایران و عراق رزمایش مشترک برگزار کردند
اندازه متن Aa Aa

وزارت دفاع عراق روز سه‌شنبه بیستم دسامبر/ ۳۰ آذر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای دریایی ایران و عراق برای دومین بار در کمتر از یک هفته در آب‌های مرزی دو کشور رزمایش مشترک برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزارت دفاع عراق اعلام کرد این رزمایش با نام محمد رسول الله صبح دوشنبه در آبهای مرزی دو کشور انجام شد و مجموعا ۳۲ شناور از نیروهای دریایی ایران و عراق در این مانور حضور داشتند.

هدف از برگزاری این رزمایش، ارتقای سطح آمادگی برای مقابله با قاچاق و راهزنی‌های دریایی و تامین امنیت آبی منطقه توصیف شده است. پنجشنبه گذشته اولین رزمایش مشترک آبی ایران و عراق در همین منطقه و با حضور فرماندهان مرزبانی دو کشور انجام شده بود.


منتقدان سیاست‌های منطقه‌ای ایران، جمهوری اسلامی را به دخالت در امور داخلی عراق متهم می‌کنند.

روابط تهران و بغداد از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ و در پی به قدرت رسیدن احزاب عمدتا شیعی در دولت مرکزی عراق، به شدت افزایش یافته است. جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان هم به ویژه با اتحادیه میهنی کردستان روابط نزدیکی دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.