خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار تازه به ایرانیان عازم ترکیه

نظرها
هشدار تازه به ایرانیان عازم ترکیه
اندازه متن Aa Aa

در پی رویدادهای خونبار اخیر و ادامه ناامنی در ترکیه، مقامات رسمی ایران از اتباع خود خواستند از سفر غیر ضروری به این کشور خودداری کنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران که چند روز پس از حملات تروریستی در ترکیه و یک روز پس از ترور سفیر روسیه در آنکارا منتشر شده، آمده است: «نظر به شرايط خاص در كشور تركيه طي روزهای اخیر، به کلیه هموطنانی که قصد مسافرت به این کشور را دارند، توصیه اکید می‌گردد تا اطلاع ثانوی، از انجام مسافرت‌های غیر ضروری به اين كشور اجتناب نمایند.»

از سوی دیگر مدیر کل نظارت و ارزیابی و خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت از آژانس‌های خدمات گردشگری و مسافرتی خواسته شده است تا ضمن تشریح شرایط امنیتی ترکیه به مشتریان خود، در اعزام گروه‌های گردشگر ایرانی به این کشور تمامی جوانب را در نظر بگیرند.

به نوشته وبسایت میراث آریا وابسته به سازمان میراث فرهنگی ایران، ولی الله تیموری با یادآوری ناامنی در ترکیه، به ویژه در آنکارا و استانبول، گفت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد اقدامات اخیر در ترکیه صنعت گردشگری این کشور را هدف قرار داده است.»

آمار قابل اعتمادی از تعداد گردشگران ایرانی که همه ساله به کشور همسایه شمال غربی خود سفر می‌کنند وجود ندارد، اما تا قبل از کودتای نافرجام ۲۵ تیر در ترکیه، این کشور برای یک دهه مقصد نخست گردشگران ایرانی بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.