خبر فوری

پاداش صدهزار یورویی برای یافتن مظنون حمله برلین

 نظرها
پاداش صدهزار یورویی برای یافتن مظنون حمله برلین
اندازه متن Aa Aa

مظنون تونسی حادثه برلین بدلیل مشکوک بودن برای برنامه ریزی حمله و ارتباط با داعش برای سرویس های امنیتی آلمان شناخته شده بوده است.

این فرد با نام انیس امری سال ۲۰۱۱ از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا آمده و درخواست پناهندگیش در آلمان رد شده بود. گفته می شود او چندین نام و ملیت جعلی داشته و به همین دلیل مقامات آلمان موفق به استرداد او نشده بودند.

آلمان برای ارائه هرگونه اطلاعاتی درباره این مظنون، جایزه ای صدهزار یورویی تعیین کرده است.

رالف یگر، وزیر داخلی ایالت نوردراین-وستفالن، ایالتی که نخستین بار برای او مدارک شناسایی صادر شده، می گوید: «دفتر تحقیقات جنایی ایالت نورداین-وستفالن با دادستان کل ایالت به دلیل مشکوک بودن به این شخص برای آماده سازی یک اقدام جنایی که امنیت ملی را به خطر می انداخت، تحقیقاتی را آغاز کرده بود. سپس دادستان عمومی برلین بود که تحقیقات بعدی را انجام می داد.»

پس از حمله روز دوشنبه در برلین، آلمان تدابیر امنیتی را تشدید کرده و رفت و آمد در مرزهای این کشور را کنترل می کند. آلمان همچنین عکس و اطلاعات انیس امری را به عنوان مظنون به دست داشتن در حمله به بازار کریسمس در برلین، برای مقامات پلیس اروپایی ارسال کرده و حکم بازداشت او در کشورهای شنگن صادر شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.