خبر فوری

سخنرانی ولادیمیر پوتین، تاکید بر اقتدار روسیه

 نظرها
سخنرانی ولادیمیر پوتین، تاکید بر اقتدار روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود خطاب به خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون موضوع های مختلف توضیح داد و در پاسخ به آنان نظراتش را بیان کرد.

وی با اشاره به قدرت نظامی روسیه گفت از نظر او متهاجم کسی است که می تواند بالقوه به فدراسیون روسیه حمله کند و افزود: «ما از هر متهاجم بالقوه ای قوی تر هستیم زیرا واقعاً برای مدرنیزه کردن توان موشکی روسیه و نیروهای نظامی مان کار بزرگی انجام داده ایم.»

ولادیمیر پوتین آمریکا را آغازگر مسابقه تسلیحاتی در جهان خواند.

در پی این سخنان دونالد ترامپ نیز بر ضرورت تقویت تجهیزات نظامی آمریکا تاکید کرد.

آقای پوتین در ارتباط با اتهامات دولت کنونی آمریکا در مورد ماجرای مداخله روسیه در انتخابات این کشور گفت: «حزب دموکرات تنها انتخابات ریاست جمهوری را نباخت، بلکه در سنا و کنگره هم بازنده بود.» وی پرسید: «این هم کار ما است؟» و افزود: «من واقعاً مایلم با رییس جمهور تازه انتخاب شده و رهبران آینده حزب دموکرات روابطی سازنده و منضبط برقرار کنم.»

کنفرانس مطبوعاتی امسال ولادیمیر پوتین با اعتماد و امید به آینده ای قدرتمند برای روسیه همراه بود، اطمینانی ناشی از پیروزی در صحنه های مختلف بین المللی و آغاز دوره ای جدید در روابط کشورش با آمریکا.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.