خبر فوری

مظنون اصلی حمله برلین پنج سال پیش در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود

 نظرها
مظنون اصلی حمله برلین پنج سال پیش در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مظنون اصلی حمله به بازار کریسمس برلین در اکتبر سال ۲۰۱۱ در شهر کوچکی در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود؛ چند ماه پس از آنکه از تونس به اروپا رسید. انیس عامری آن زمان به دلیل اقدام به خشونت و دست داشتن در یک آتش سوزی از طرف دستگاه قضایی ایتالیا به چهار سال حبس محکوم شد.

ولید، یکی از برادرانش که ساکن روستایی در تونس است با تاکید بر این که انیس طی حبس متحول شده بود چنین گفت: «او اهل نماز و عبادت نبود. به ایتالیا رفت و آنجا مشکلاتی داشت. در آنجا در یک اردوگاه پناهجویی ‍پذیرفته شد؛ همان جایی که در سال ۲۰۱۱ آتش گرفت. بعد از آن چهار سال را در زندانی در ایتالیا گذراند. طی دوران حبس او متحول شده و وقتی زندان را ترک کرد آدم دیگری شده بود.»

عبدالقادر، دیگر برادر مظنون حمله برلین از او می خواهد که خود را تسلیم کند. او در این باره خطاب به برادرش گفت: «اگر برادرم به حرف من گوش می کند از او می خواهم که خود را تسلیم کند. اگر او دست به این اقدام زده او مجازات خواهد شد. اقدام او مایه افتخار خانواده و اطرافیانمان نیست. من از طرف خانواده و به نمایندگی از محله مان می گویم که او به دلیل مشکلات اقتصادی و برای کمک به ما اینجا را ترک کرد. او اهل این کارها نبود. اینجا همه ما را می شناسند. ما از این کارها نمی کنیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.