خبر فوری

ربایندگان هواپیمای آفریکیا ایرویز لیبی خود را تسلیم کردند

 نظرها
ربایندگان هواپیمای آفریکیا ایرویز لیبی خود را تسلیم کردند
اندازه متن Aa Aa

هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی آفریکیا ایرویز توسط دو نفر ربوده شد و در فرودگاه مالت به زمین نشست.

پس از ساعتها مذاکره ربایندگان هواپیما با در دست داشتن پرچمی سبز رنگ خود را تسلیم نیروهای امنیتی و نظامی کردند.

ربایندگان، این هواپیما را که با ۱۱۸مسافر از جمله ۷ خدمه پرواز از سبها واقع در جنوب لیبی به مقصد طرابلس عزیمت داشت ربودند. آخرین گزارشها حکایت از آن دارد که سلاح و نارنجکهای متعلق به هواپیماربایان قلابی بوده است.

پس از فرود هواپیما در مالت بلافاصله هواپیما تحت محاصره نیروهای امنیتی و نظامی قرار گرفت و مذاکرات با ربایندگان هواپیما آغاز شد. با پیش رفتن مذاکرات، ربایندگان برای آزادی زنان و کودکان با مقامات امنیتی به توافق رسیدند و بدین ترتیب ۲۵ زن و کودک آزاد شدند. دقایقی بعد گروه دیگری از مسافران از هواپیما خارج شده و آزاد شدند. سرانجام هواپیماربایان پیش از آنکه خود را تسلیم مقامات امنیتی کنند ۱۰۹ نفر از ۱۱۸ مسافر هواپیما را آزاد کردند.

گزارشهای مخابره شده حکایت از آن دارد که دو هواپیما ربا از طرفداران معمر قذافی، رییس جمهوری سابق لیبی بوده و از مقامات مالت تقاضای پناهندگی سیاسی کرده اند. به رسمیت شناختن حزب طرفداران معمر قذافی از دیگر خواسته های آنها بوده است.

در جریان مذاکرات جوزف موسکات، نخست وزیر مالت مرتبا از طریق توییتر آخریت تحولات را گزارش می داد.

کنفرانس خبری جوزف موسکات، نخست وزیر مالت پس از پایان هواپیماربایی

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.