خبر فوری

پوتین سیستم دوپینگ دولتی در کشورش را انکار کرد

نظرها
پوتین سیستم دوپینگ دولتی در کشورش را انکار کرد
اندازه متن Aa Aa

روسیه در تلاش است تا به هر شکل ممکن به تردیدهای مجامع بین المللی در خصوص مسئله دوپینگ ورزشکاران این کشور پایان دهد.

ولادیمیر پوتین در جریان آخرین کنفرانس خبری خود در پایان سال جاری میلادی تاکید کرد دوپینگ هرگز در روسیه با حمایت دولتی همراه نبوده است. رئیس جمهور روسیه همچنین ضمن ابراز امیدواری برای پایان یافتن فضای بی اعتمادی و نیز درخواست برای تغییر نگرش نسبت به ورزشکاران این کشور تصریح کرد: «هرگز سیستم دوپینگ دولتی و یا حمایت از دوپینگ در روسیه وجود نداشته، این مسئله غیر ممکن است. بار دیگر تکرار می کنم، ما با تمام قدرت تلاش می کنیم که چنین سیستمی هرگز نتواند در این کشور پا بگیرد. همانند هر کشور دیگری ما با پدیده دوپینگ مواجهیم. باید این مسئله را پذیرفت. اما ضمن پذیرش آن، باید به هر شکل ممکن از انجام دوپینگ و ترویج آن (در بین ورزشکاران) ممانعت به عمل آورد.»

گزارش یک عضوسازمان جهانی مبارزه با دوپینگ پیش از این از وجود دوپینگ سازماندهی شده در روسیه با حمایت دولت این کشور خبر داده بود. بر اساس این گزارش، حدود ۱۰۰۰ ورزشکار از جمله چند تن از مدال آوران المپیکی روسیه تحت پوشش این سیستم قرار داشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.