خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت سه تن در تونس به ظن ارتباط با مظنون حمله مرگبار برلین

نظرها
euronews_icons_loading
بازداشت سه تن در تونس به ظن ارتباط با مظنون حمله مرگبار برلین
اندازه متن Aa Aa

نیروهای امنیتی تونس سه تن را به ظن ارتباط با انیس عامری، مظنون اصلی حمله مرگبار به بازار کریسمس برلین بازداشت کردند.

این سه مظنون ۱۸ تا ۲۷ ساله از طریق رسانه های اجتماعی با او در ارتباط بودند. یکی از آنها که خواهرزاده انیس است با مشخصات جعلی به وی پول فرستاده بود.

انیس عامری که پیشتر بیعت خود را با ابوبکر بغدادی رهبر داعش اعلام کرده بود روز جمعه در جریان تعقیب و گریز در شهر میلان ایتالیا به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

در همین حال در تونس ده ها نفر در اعتراض به بازگشت احتمالی افراطیون به کشور به خیابان های پایتخت ریختند. معترضان می گویند افراطیون باید به دست عدالت سپرده شوند. یکی از آنها گفت: «این افراد تندرو مرتکب جرائم سیاسی، جنایت علیه بشریت و جرائم تروریستی شده اند؛ جرائمی که بر اساس قوانین سراسر جهان از جمله قوانین تونس باید مجازات شود. برخی می خواهند که آنها به کشور برگردند. این اعتراض در مخالفت با چنین برنامه ای است.»

گفته می شود نزدیک به پنج هزار تونسی به سازمان های جهادی در خارج از کشور بویژه عراق، سوریه و لیبی پیوسته اند. پیشتر، رئیس جمهوری تونس گفته بود که امکانی برای جلوگیری از ورود تونسی ها به کشور وجود ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.