خبر فوری
This content is not available in your region

امیدواری محمود عباس به کنفرانس صلح در پاریس

نظرها
امیدواری محمود عباس به کنفرانس صلح در پاریس
اندازه متن Aa Aa

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در واکنش به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره شهرک سازی های دولت اسرائیل اظهار امیدواری کرد که کنفرانس پیش رو در فرانسه سبب «آغاز روند استقلال اراضی فلسطینی» باشد.

آقای عباس روز سه شنبه در دیدار با اعضای سازمان فتح در رام الله گفت: «ما باور داریم که قطعنامه سازمان ملل متحد بنیانی روشن را در برابر اسرائیل و همه جهان قرار می دهد و آنان باید مذاکرات را برپایه چنین قطعنامه ای آغاز کنند. آنان نباید قوانین بین المللی را که به وضوح در قطعنامه آمده را نادیده بگیرند.»

قرار است کنفرانس بین المللی صلح روز پانزدهم ژانویه در پاریس برگزار شود.

۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، جمعه ۲۳ دسامبر با اکثریت آرا شهرک سازی دولت بنیامین نتانیاهو را در کرانه باختری و شرق بیت المقدس محکوم کرد. ایالات متحده آمریکا این قطعنامه را وتو نکرد و رای ممتنع داد.

از سوی دیگر رئیس جمهوری اسرائیل در واکنش گفته است که دولتش «این تصمیم را نمی تواند بپذیرد و نخواهد پذیرفت.» آقای نتانیاهو این قطعنامه را «شرم آور و ضد اسرائیلی» نامیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.