خبر فوری
This content is not available in your region

نتانیاهو جان کری را به «خدمت به تروریسم» متهم کرد

نظرها
euronews_icons_loading
نتانیاهو جان کری را به «خدمت به تروریسم» متهم کرد
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از سخنرانی جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در انتقاد از اسرائیل، بنیامین نتانیاهو این سخنان را محکوم کرد.

آقای کری گفته بود بر خلاف اجماع جهانی بر سر موجودیت داشتن کشوری فلسطینی در کنار اسرائیل، این کشور به دنبال راه حلی است که فقط یک کشور در آن موجودیت دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت: «می خواهم مراتب تاسف عمیق خودم را از اظهارات امروز جان کری ابراز کنم. این سخنرانی به اندازه قطعنامه ضداسرائیلی شورای امنیت غیرمنصفانه بود. وزیر امور خارجه آمریکا با اظهاراتش درباره صلح بین اسرائیلیها و فلسطینیها، به جنبش خستگی ناپذیر تروریسم زبانی خدمت کرد. تروریسمی که حدود یک قرن است در جنگ با کشور یهودی اسرائیل از فلسطینیها تغذیه می کند.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد بتازگی در قطعنامه ای شهرک سازی های اسرائیل را در سرزمین های اشغالی محکوم کرد. آمریکا بر خلاف گذشته این قطعنامه ضداسرائیلی را وتو نکرد.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبتکر از سرگیری گفتگوهای صلح بین اسرائیل و فلسطینیها بود اما این گفتگوها سالهاست که کاملا متوقف شده است. دولت فلسطینی ادامه شهرک سازی یهودیان را در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها را یکی از عوامل اصلی توقف مذاکرات اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.