خبر فوری
This content is not available in your region

«اختلال در عملکرد بال هواپیما عامل سقوط توپولف روسی است»

نظرها
euronews_icons_loading
«اختلال در عملکرد بال هواپیما عامل سقوط توپولف روسی است»
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

به گفتۀ کارشناسان روسی که تحقیقات در مورد سقوط هواپیمای توپولوف روسی در دریای سیاه را پیش می برند، عدم عملکرد صحیح بال های این هواپیما موجب این سانحه شده است.

سه جعبه سیاه این هواپیما روز سه شنبه از این دریا بیرون کشیده شدند و به گفتۀ این تیم تحقیقاتی، اطلاعات به دست آمده از این جعبۀ سیاه به روشن شدن علت سقوط این هواپیما منجر شده است.

هواپیمای توپولف روسی با ۹۲ سرنشین از جمله اعضای گروه کر ارتش سرخ بامداد یکشنبه در دریای سیاه سقوط کرد که در نتیجۀ آن تمامی سرنشینان این هواپیما جان باختند. علاوه بر اعضای گروه کر موسوم به الکساندروف، ۹ خبرنگار و یک پزشک که مدیر یک سازمان بشردوستانه بود، نیز در این سانحه جان باختند.

به گفتۀ برخی از منابع خبری روسی، در پی سقوط این هواپیما، مقامات این کشور تمامی پروازهای توپولف تا روشن شدن دلایل این سانحه را متوقف کرده است با اینحال این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.