خبر فوری

امکان دسترسی به اینترنت در خانه برای برخی از ساکنان هاوانا

نظرها
امکان دسترسی به اینترنت در خانه برای برخی از ساکنان هاوانا
اندازه متن Aa Aa

برای گروهی از کوبایی های ساکن در شهر هاوانا بهترین هدیه کریسمس امسال امکان دسترسی به اینترنت در خانه هایشان است.

در حال حاضر تنها ۵ درصد از جمعیت این شهر با داشتن مجوز دولتی امکان استفاده از اینترنت در خانه دارند.

اکثریت کوبایی ها به اینترنت (وای فای) در صورتی دسترسی دارند که امکان پرداخت یک دلار و نیم بابت هر ساعت استفاده از اینترنت را داشته باشند. با توجه به متوسط درآمد ماهانه در این کشور تنها ۱۰ درصد از مردم کوبا امکان بهره گیری از اینترنت را دارند.

شهروندی که امکان استفاده از اینترنت دارد، می گوید: «فوق العاده است. یکی از آرزوهایم به واقعیت تبدیل شده است. یکی از چیزهایی که در دانشگاه داشتم و همیشه دلم می خواست در خانه هم داشته باشم اینترنت بود. حداقل برای ارسال نامه به دوستان و اعضای خانواده ام. این بسیار مهم است.»

دولت کوبا می گوید، در تلاش برای توسعه زیرساخت های اینترنتی کشور است اما به دلیل هزینه بالا و با توجه به تحریم اقتصادی آمریکا این اقدام به سرعت ممکن نیست. بسیاری از منتقدان اما دلیل اصلی عدم دسترسی به اینترنت را ترس از آگاهی بیشتر مردم و از دست رفتن کنترل کشور توسط حکومت عنوان می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.