خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا می گوید انتقادات بریتانیا از جان کری «حیرت آور» است

نظرها
euronews_icons_loading
آمریکا می گوید انتقادات بریتانیا از جان کری «حیرت آور» است
اندازه متن Aa Aa

دولت آمریکا در پاسخ به موضعگیری بریتانیا در قبال اظهارات جانکری گفت از این «موضعگیری شگفت زده شده است چون اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا، همسو با حمایت بریتانیا در قطعنامه محکومیت اسرائیل بوده است.

دولت بریتانیا از جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به دلیل اظهاراتش درباره اسرائیل انتقاد کرده بود. سخنگوی دفتر نخست وزیری بریتانیا گفته بود حمله به یک دولت دموکراتیک در کشوری که متحد شماست، اقدامی نامناسب است.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا دولت اسرائیل را «راستگراترین ائتلاف» تاریخ این کشور خوانده بود و به شدت از ادامه شهرک سازی در سرزمینهای اشغالی انتقاد کرده بود.

آقای کری گفته بود بر خلاف اجماع جهانی بر سر موجودیت داشتن کشوری فلسطینی در کنار اسرائیل، این کشور به دنبال راه حلی است که فقط یک کشور در آن موجودیت دارد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد هفته گذشته در قطعنامه ای شهرک سازی های اسرائیل را در سرزمین های اشغالی محکوم کرد. آمریکا بر خلاف گذشته این قطعنامه ضداسرائیلی را وتو نکرد.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبتکر از سرگیری گفتگوهای صلح بین اسرائیل و فلسطینیها بود اما این گفتگوها سالهاست که کاملا متوقف شده است. دولت فلسطینی ادامه شهرک سازی یهودیان را در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها را یکی از عوامل اصلی توقف مذاکرات اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.