خبر فوری
This content is not available in your region

قطعنامه آتش بس سوریه؛ حمایت شورای امنیت از ابتکار ترکیه و روسیه

نظرها
قطعنامه آتش بس سوریه؛ حمایت شورای امنیت از ابتکار ترکیه و روسیه
اندازه متن Aa Aa

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه به اتفاق آرا با تصویب قطعنامه ای از ابتکار روسیه و ترکیه برای برقراری صلح در سوریه و پایان دادن به جنگ شش ساله داخلی در این کشور حمایت کرد.

ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت:«این ابتکار بسیار مهم است و قطعنامه ای که امروز تصویب کردیم بر لزوم برقراری و احترام به آتش بس در سوریه و همچنین بر لزوم انجام دیداری مهم در پایتخت قزاقستان مهر تایید می نهد.»

قرار است دولت و مخالفان سوریه ماه آینده در آستانه، پایتخت قزاقستان به گفتگو بنشینند.

همزمان و در دومین روز از برقراری آتش بس میان نیروهای دولت سوریه و مخالفان مسلح، ولید معلم، وزیر امور خارجه و علی مملوک، رئیس نهاد امنیت ملی سوریه با سفر به تهران با مقامات ایرانی دیدار کردند.

قطعنامه شورای امنیت و دیدار مقامات در حالی صورت می گیرد که آتش بس در سوریه همچون گذشته شکننده است. ارتش آزاد سوریه و دیگر گروه های مسلح مخالف تهدید کرده اند اگر نیروهای دولتی حملات را متوقف نکنند آنان آتش بس را نقض خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.