وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برگزاری رویدادهای فرهنگی ورزشی برای مقابله با تبعات برکسیت

 نظرها
برگزاری رویدادهای فرهنگی ورزشی برای مقابله با تبعات برکسیت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تقویت صنعت گردشگری برای مقابله با تبعات منفی برکسیت از جمله طرحهایی است که دولت بریتانیا آنرا در دستور کار قرار داده است.

پیش بینی شده برگزاری جشنهای فرهنگی به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار اولین رمان از مجموعه هری پاتر و یا بزرگداشت ۱۲۵ سالگی داستانهای پلیسی «شرلوک هولمز» می تواند در جذب بیشتر گردشگران به بریتانیا موثر باشد. دفتر گردشگری بریتانیا از این طرح استقبال کرده است.

میزبانی جام جهانی دو و میدانی در بریتانیا نیز از جمله رویدادهای ورزشی است که میتواند در بالابردن آمار گردشگران نقش داشته باشد.

آمار دفتر گردشگری بریتانیا نشان می دهد در سال ۲۰۱۶ تعداد گردشگرانی که به این کشور سفر کرده اند به رقم ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. این تعداد نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۱.۵ درصد رشد دارد. درآمد زایی صنعت گردشگری بریتانیا در این سال بیش از ۲۲ میلیارد پوند گزارش شده است. این دفتر پیش بینی کرده در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۸ میلیون نفر گردشگر به بریتانیا سفر کنند.