خبر فوری
This content is not available in your region

بالاترین درجه هشدار آلودگی هوا در پایتخت چین

نظرها
بالاترین درجه هشدار آلودگی هوا در پایتخت چین
اندازه متن Aa Aa

آلودگی شدید هوا در شهرهای شمالی و شرقی چین بیش از شش روز است که روال عادی زندگی شهروندان را مختل کرده است.

مقامات برای دومین روز متوالی اعلام کردند که وضعیت آلودگی هوا در پایتخت در بالاترین درجه هشدار است. غلظت مه ناشی از آلودگی آنقدر زیاد است که رفت و آمد در بزرگراه ها محدود و بسیاری از پرواز ها بار دیگر لغو شده است.

یک شهروند چینی با اشاره به این وضعیت می گوید: «فرزندم را در خانه گذاشتم چون این روزها بیرون رفتن برای بچه ها و افراد مسن ممنوع است. من هم با ماسک بیرون می آیم. با این هوا شرایط سخت شده و روحیه ام خراب.»

افزایش آلودگی هوا در روزهای زمستانی چندان امر غیرعادی در این کشور نیست. به باور کارشناسان روند سریع صنعتی شدن کشور و مصرف بالای سوخت های فسیلی در کارخانه ها و سامانه های گرمایشی نقش موثری در افزایش ذرات ریز آلاینده معلق در هوا دارد.

مقامات چین مدعی اند که تدابیر اتخاذ شده در سه سال اخیر موجب شده است که میزان آلودگی هوا نسبت به گذشته کاهش یابد. با وجود این٬ میزان آلودگی هوا همچنان با استانداردهای جهانی فاصله زیاد دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.