خبر فوری
This content is not available in your region

ده ها نفر در ارتباط با حمله استانبول بازداشت شدند

نظرها
euronews_icons_loading
ده ها نفر در ارتباط با حمله استانبول بازداشت شدند
اندازه متن Aa Aa

نیروهای امنیتی در ترکیه در جستجوی فرد مظنون به حمله استانبول، ۲۷ نفر را در شهر ازمیر بازداشت کردند. مقامهای این کشور گفته اند که این افراد به ارتباط با عامل حمله به کلوپ شبانه رینا هستند. در میان افراد بازداشت شده چند زن و کودک هم وجود دارد.

این افراد در حالی بازداشت شده اند که جستجو برای مظنون اصلی همچنان ادامه دارد. رسانه های ترکیه مظنون اصلی را مردی میانسال معرفی کرده اند که گذرنامه ای از قرقیزستان را با خود داشت. گفته می شود که او چند ماه قبل به همراه همسر و دو فرزندش وارد خاک ترکیه شد و در ابتدا به شهر قونیه رفت.

در جشن شب سال نو در کلوپ شبانه رینا، یک فرد مسلح به اسلحه کلاشنیکف، در عرض ۷ دقیقه ۱۸۰ گلوله به سمت حاضران شلیک کرد. به گفته مقامهای امنیتی، همه ۳۹ قربانی این اتفاق از فاصله نزدیک هدف قرار گرفته اند. به نظر می رسد فرد مهاجم پس از پایان این کشتار سلاح خود را رها کرده و در میان جمعیت مخفی شده است تا بتواند فرار کند.

گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و دلیل این حمله را انتقام از ترکیه به دلیل حضور در ائتلاف علیه داعش اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.