خبر فوری
This content is not available in your region

اردوغان: سبک زندگی هیچکس در ترکیه در معرض تهدید سیستماتیک نیست

نظرها
euronews_icons_loading
اردوغان: سبک زندگی هیچکس در ترکیه در معرض تهدید سیستماتیک نیست
اندازه متن Aa Aa

بحث درباره تفاوت در سبک زندگی بعنوان یکی از انگیزهای حمله به باشگاه شبانه رینا، در ترکیه بالا گرفته است. رئیس اداره امور مذهبی ترکیه (که این حمله را محکوم کرده است) یک روز پیش از حمله رینا از عدم همخوانی مراسم سال نو میلادی با ارزش های اسلامی سخن گفته بود.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه به این بحث ها واکنش نشان داد و گفت: «سبک زندگی هیچکس در ترکیه در معرض تهدید سیستماتیک نیست. ما هرگز چنین اجازه ای نخواهیم داد. ما به چنین چیزی از زمانی که ۱۴ سال پیش زمام امور را درست گرفتیم، اجازه ظهور نداده ایم. هر کسی به غیر از این را ادعا می کند باید ادعایش را با نمونه های واقعی اثبات کند.»

همچنین روز چهارشنبه اعضای حزب جمهوریخواه خلق (CHP) اپوزیسیون اصلی ترکیه با تقدیم گل در محل باشگاه شبانه رینا یاد قربانیان را گرامی داشتند.

جمال جان پولات رئیس شبعه استانبول حزب جمهوریخواه خلق در سخنانی گفت: «بگذارید یک بار دیگر بگویم، بعنوان حزب جمهوریخواه خلق، ما هرگز سیاست را بر اساس اعتقادات مردم یا قومیت آنها بنا نمی کنیم و کشور را به این شیوه رهبری نخواهیم کرد.»

حمله به باشگاه رینا در شب سال نو میلادی ۳۹ کشته برجای گذاشت. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.