وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پنج کشته در جریان تیراندازی در فرودگاه «فورت لودردیل» آمریکا

 نظرها
پنج کشته در جریان تیراندازی در فرودگاه «فورت لودردیل» آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تیراندازی در فرودگاه بین المللی «فورت لودردیل» در ایالت فلوریدا دست کم ۵ کشته و هشت مجروح برجا گذاشت.

به گفته مقامات محلی، فرد مهاجم در محل توسط پلیس دستگیر شده است. دفتر کلانتر شهرستان «براوورد کانتی» اعلام کرده است که مرد مسلح در بازداشت پلیس است.

اسکات اسرائیل، کلانتر شهر براوورد کانتی گفت: «پنج نفر به شکل غم انگیزی کشته شدند. ما تا زمانی که هویت کشته شدگان مشخص نشود، اطلاعاتی در مورد آنها اعلام نخواهیم کرد و این کار زمان می برد. تیرانداز در بازداشت است و زخمی نشده و هیچ ماموری به او شلیک نکرده است. متهم تحت بازجویی ماموران اف بی آی و دفتر کلانتری براوورد کانتی است.»

فرودگاه بین المللی «فورت لودردیل» در فلوریدا و در ۴۵ کیلومتری شمال میامی است.

در ساعات اولیه پس از تیراندازی، ترمینال محل وقوع تیراندازی از مسافران تخلیه و وضعیت اضطراری در فرودگاه اعلام شد.

همچنین دفتر کلانتر شهر «براوورد کانتی» اعلام کرد که مجروحان به بیمارستانی در منطقه فرستاده شدند.

نیروهای امنیتی و پلیس عملیات جستجو دوباره در چمدان ها و وسایل مسافران و نیز بازرسی امنیتی همه افرادی که در فرودگاه بوده اند را آغاز کردند.

بر طبق یک گزارش دولتی بیش از دو میلیون مسافر در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ از فرودگاه بین المللی «فورت لودردیل» که شامل چهار ترمینال است استفاده کرده اند. به گفته مسئولان این تیراندازی در بخش تحويل چمدان ترمینال شماره دو فرودگاه روی داده است.