خبر فوری

پیشتازی ارمل لوکلِئش در مسابقه قایقرانی "وانده گلوب"

 نظرها
پیشتازی ارمل لوکلِئش در مسابقه قایقرانی "وانده گلوب"
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ارمل لوکلِئش پس از ۶۵ روز دریانوردی، با حفظ فاصله ای نسبتا زیاد نسبت به تعقیب کننده اش به پیشتازی در مسابقه قایقرانی “وانده گلوب” ادامه می دهد.

این قایقران فرانسوی که در دو دوره پیشین این مسابقه مکان دوم را از آن خود کرده بود، سه شنبه شب با بیش از ۱۱۴ مایل فاصله، معادل حدود ۲۰۰ کیلومتر، جلوتر از الکس تامسون بریتانیایی به سوی خط پایان در حرکت بود. تامسون یک هفته تا پایان هشتمین دوره از مسابقه قایقرانی وانده گلوب فرصت دارد تا فاصله با ارمل لوکلِئش را کمتر کند و شانس خود را برای فتح این مسابقه افزایش دهد.

ژرمی بیو، دیگر قایقران فرانسوی که با فاصله ای بیش از هزار کیلومتر در پشت سر نفر اول و دوم حرکت می کند عملا دیگر بختی برای پیروزی در این مسابقه در اختیار نخواهد داشت.

نوزدهم ژانویه روز پایانی و “له سبل دولون” در فرانسه خط پایان این مسابقه اعلام شده است.

وانده گلوب دشوارترین مسابقه قایقرانی جهان است که هر چهار سال یکبار برگزار می شود و شرکت کنندگان به تنهایی، بدون توقف و بدون استفاده از رهیاب، دور دنیا را با قایق بادبانی می پیمایند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.