خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

تظاهرات ضد ترامپ در واشنگتن و پاسخ او به نماینده ای که او را رئیس جمهوری نامشروع خواند

نظرها
euronews_icons_loading
تظاهرات ضد ترامپ در واشنگتن و پاسخ او به نماینده ای که او را رئیس جمهوری نامشروع خواند
اندازه متن Aa Aa

هزاران آمریکایی اغلب سیاهپوست و گروهی از فعالان روز شنبه در واشنگتن، یک هفته مانده به آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان می گویند برای حفظ برابری و عدالت در دولت جدیدی که پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بر سر کار می آید، مبارزه می کنند.

ال شارپتون، از فعالان حقوق مدنی برجستۀ آمریکا در این تظاهرات گفت:« تظاهرات نکرده ایم تا از دونالد ترامپ بخواهیم تجدید نظر کند، چرا که او افراد منتخب و سیاست های خود را عیان کرده است. آمده ایم تا به دموکرات ها در مجلس سنا و نمایندگان کنگره و نیز به جمهوریخواهان میانه رو بگویم که کمی استقامت و کمی دل و جرات به خرج دهید.»

همزمان دونالد ترامپ در توییتی شدیدالحن به اظهارات جان لوییس، نماینده کنگره آمریکا که وی را رئیس جمهوری نامشروع خوانده است، تاخت.

دونالد ترامپ در توییت خود نوشت که «جان لوییس، نماینده کنگره باید وقت بیشتری را صرف کمک به حل مشکلات حوزه انتخابی خود کند که (صرف نظر از جرم و جنایت) در وضعیت بسیار وحشتناک و در حال فروپاشی است تا این که به اشتباه درباره نتایج انتخابات گله و شکوه کند.»

جان لوییس روز جمعه در مصاحبه ای با اِن بی سی گفت که چون ترامپ با کمک روس ها پیروز انتخابات شده است او را رئیس جمهوری مشروعی نمی بیند.

جان لوییس آخرین بازمانده از سخنگویان راهپیمایی عظیم سیاهپوستان در واشنگتن در سال ۱۹۶۳ میلادی است که با رهبری و سخنرانی معروف و به یادماندی مارتین لوتر کینگ به نام «رویایی دارم» در تاریخ ثبت شد.